Mikrowyprawy “THE ROAD LESS TRAVELLED”

Mikrowyprawy pod hasłem zaczerpniętym z wiersza Roberta Frosta („droga rzadziej uczęszczana”) to krótkie, jedno- lub kilkudniowe, pobyty w miejscach ulokowanych z dala od dużych skupisk ludzkich, które stanowią okazję do uczenia się życia bez udogodnień cywilizacji. 

Cele

Nabywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności sprzyjających przetrwaniu w trudnych warunkach. Wyciszenie i „przestrojenie” percepcji. Przygotowanie ciała i umysłu na to, co nieznane i niespodziewane. Dostrzeżenie siły mitów kulturowych na temat kontaktu z przyrodą. Przygotowanie się do samoobrony przed ludźmi i dzikimi zwierzętami. Doświadczanie radości z ruchu i przebywania na otwartej przestrzeni. 

Mikrowyprawy skierowane są do: 

wszystkich osób, które dostrzegają potrzebę żywego kontakty z dziką przyrodą, i choć na chwilę, chciałyby oddalić się od monotonii spraw życia codziennego. Proponujemy specjalną ofertę dla grup przedszkolnych i szkolnych. Organizujemy też urodziny w plenerze. 

Czas trwania i forma zajęć 

Mikrowyprawy jednodniowe odbywają się na terenie lasów Mazowsza. Wyjazdy kilkudniowe mają miejsce na Podlasiu (Puszcza Knyszyńska i Białowieska), Pomorzu (Bory Tucholskie) i Mazurach (Puszcza Piska). Praktykujemy wyjścia z kilku, kilkunastoosobową grupą lub indywidualne.